Pierwsza pętla etapu zakończona

Miroslav Zapletal i Bartosz Momot (Ford F150 EVO) są liderami klasyfikacji 6. rundy Mistrzostw FIA CEZ oraz 3. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych po pierwszej pętli etapu – czterech odcinkach specjalnych. Czesko – polska załoga wygrała dwa niedzielne odcinki specjalne, a raz zajęła drugie miejsce.

Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska (Mini All4Racing) tracą już 1.06,8 min., a zwycięzcy jednej dzisiejszej próby: Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz (Toyota Hilux) – 1.20,7 minuty.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych odbyły się dzisiaj tylko dwa odcinki – trzeci został anulowany z powodu akcji gaśniczej na trasie RMPST. W nieoficjalnej klasyfikacji na czele są wyraźnie najszybsi w niedzielę Michał Goleniewski i Marcin Michalski (SAM MTR 09 BMW Sport). Dariusz Szor i Michał Pielużek (Can-Am Maverick X3) są wolniejsi o 58,3 sek., a Janusz Ellert i Tomasz Kwaśniewski (Toyota Land Cruiser) – o 1.08,9 min.

Motocyklista Tomasz Dąbrowski (KTM EXC-F 350) jest na czele listy Pucharu Polski w Rajdach Baja. Dwa OS-y wygrał Jan Stolarczyk (Can-Am Renegade 1000) i awansował na szóstą pozycję. Drugi jest Kamil Baszczyński (Can-Am Renegade 1000) – strata 17 sek., a trzeci Remigiusz Kusy (Can-Am Renegade 1000) – 42 sek. Tu jeszcze wiele będzie się w czołówce działo.

Do zakończenia rywalizacji pozostała jeszcze jedna pętla – trzy OS-y.