Tak było przed rokiem

W 2017 roku Rajd Polskie Safari powrócił do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych po kilkuletniej przerwie. Bazą zawodów był gościnny Przasnysz, a funkcję Dyrektora sprawował Marek Jaczewski, a wsparcia Automobilklubowi Polski udzielili działacze miejscowego Auto Moto Klubu. 37. Edycja okazała się bardzo udana pod względem sportowym i organizacyjnym.

4. rundę RMPST 2017 wygrali Miroslav Zapletal i Bartosz Momot w samochodzie F150 EVO. Kierowca, który od lat startuje w Pucharze Świata FIA, stoczył interesujący pojedynek z Marcinem Łukaszewskim i Magdaleną Duhanik-Persson w BMW GPR Series 1. Trzecie miejsce zajęli Grzegorz Marciniak i Krzysztof Tomczuk w Nissanie Navara D22 A.

W poszczególnych grupach triumfowali: T1 – Zaplertal i Momot; T2 – Robert Kufel i Daniel Burzyński; TH – Marciniak i Tomczuk; Open – Hubert Odejewski i Dominika Odejewska. W klasyfikacji Sponsorskiej zwyciężył RMF 4Racing.
W 4. rundzie Pucharu Polski Samochodów Terenowych najlepsi w klasyfikacji generalnej byli Łukasz Bzdyl i Grzegorz Ślęczka (Mitsubishi Pajero V60 – najlepsi w klasie S1 +3000), którzy wyprzedzili Michała Smoleńskiego i Michała Wilczyńskiego (Jeep Wrangler – najlepsi w S2) oraz Sławomira Jabłońskiego i Rafała Jędrysa (Nissan Patrol). W klasa S1 3000 dominowali Mateusz Marciniak i Patrycja Marciniak.

W 4. Rundzie Pucharu Polski w Rajdach Baja wśród motocyklistów najszybszy był Krzysztof Jarmuż (KTM) przed Tomaszem Dąbrowskim (KTM). W kategorii Q2 zwyciężył Piotr Serbista (Yamaha Raptor) przed Agatą Stefaniak (KTM XC 525), a w Q4 – Arkadiusz Lindner (Can-Am) przed Andrzejem Pieronem (Can-Am). Natomiast w klasie UTV pierwsze miejsce przypadło Łukaszowi Kwaśniewskiemu i Damianowi Figielowi (Bombardier Maverick), a drugie Marcinowi Sobiechowi i Inez Kielibie (Yamaha).