Udany 38. Rajd Polskie Safari

Miroslav Zapletal i Bartosz Momot (Ford F150 EVO) wygrali 38. Rajd Polskie Safari, 6. rundę Mistrzostw FIA CEZ oraz 3. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Drugie miejsce zajęli Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska (Mini All4Racing), a trzecie Mirosław Stocerz i Rafał Marton (Can-Am Maverick X3) – najlepsza załoga w klasie UTV T.

Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec (Mitsubishi L200) okazali się najlepsi w klasie TH. W UTV A pierwsze miejsce zajęli Marcin Sobiech i Inez Kieliba (Yamaha YXZ 1000R). Z kolei w T2 dominowali Piotr Sawicki i Jakub Moliter (Toyota Land Cruiser KDJ155).

Z rywalizacji odpadli kandydujący do miejsca na podium Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz – w Toycie Hilux awarii uległ silnik. Metę osiągnęło 15 samochodów.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych dwie załogi: Dariusz Szor i Michał Pielużek (Can-Am Maverick X3 – klasa UTV T S3) oraz Michał Goleniewski i Marcin Michalski (SAM MTR 09 BMW Sport – klasa +3000 S1) po przejechaniu całej trasy uzyskały ten sam czas! Na prologu szybsi byli ci pierwsi i oni w ostatecznych wynikach zajęli pierwszą lokatę.

Na podium stanęli także Janusz Ellert i Tomasz Kwaśniewski (Toyota Land Cruiser). W S2 triumfowali Tomasz Kobyłecki i Michał Pawłowski (Mitsubishi Pajero), w Dacia Duster Elf Cup – Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba, w Grupie S1 -3000 jedyna załogą, która osiągnęła metę byli Ewa Soroczyńska i Grzegorz Komar (Mitsubishi Montero).

W Pucharze Polski w Rajdach Baja Remigiusz Kusy (Can-Am Renegade 1000) okazał się najlepszy w klasie Q4.W Q2 metę osiągnął Przemysław Pawłowski (E-ATV 690SM), w gronie motocyklistów od startu do końca prowadził Tomasz Dąbrowski (KTM EXC-F 350).

W punktacji Klubowej sukces odniosło Stowarzyszenie Grupa 4×4, w klasyfikacji Sponsorskiej – Blachotrapez.

To był – co podkreślali zawodnicy – doskonale zorganizowany rajd. Dyrektor Jerzy Trzaska oraz działacze Automobilklubu Polski i Auto Moto Klubu Rzemieślnik Przasnysz zbierali zasłużone gratulacje!